De Italiaanse strandtent komt geregeld in het nieuws. Is het niet vanwege de erg duur geworden strandbedjes, waar je soms je eigen eten niet eens mag opeten, dan wel doordat de eigenaren hun vergunning binnenkort niet meer automatisch verlengd zien als gevolg van Europese regels.
Beachclubs van Fendi, Guess, Paul & Shark en Gucci
Boeiend vonden wij de belangstelling van de grote modemerken voor de strandtent, in dit geval misschien beter met Beach Club aan te duiden.
Zo ontwierp Fendi de ligbedjes en parasols in het Puente Romano Resort in Marbella. Het Amerikaanse modemerk Guess gaf onder andere kleur aan Phi Beach op Sardinië en de strandclub Marciano by Guess in Positano.
Kledingmerk Paul & Shark uit Varese gaf de strandclub Tigu Beach bij Sestri Levante een nieuwe look. Parasols, handdoeken en het restaurant tot aan het servies, zien er nu weer volgens de laatste mode uit.
Gucci trok tot slot naar Saint-Tropez waar het sowieso al moest zijn voor de heropening van hun winkel. En passant werden de parasols, ligstoelen, handdoeken en kussens van de Loulou Ramatuelle Beach Club aldaar, van de karakteristieke kleuren en de G voorzien.
Reken wel op honderd euro of meer per dag om je lijf op zo’n designerbedje neer te mogen vlijen.
